Ubiquiti POE-48-24W-G 48V 0.5A Gigabit PoE
SKU:POE-48-24W-G
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
* All prices exclude GST & Freight, Calculated at checkout - supply only*
In stock
Quantity
Ubiquiti POE-48-24W-G 48V 0.5A Gigabit PoE is a suitable replacement for most devices that a POE compliant (802.3af/at). It is also a compatible replacement POE injector for the Ubiquiti Rocket Titanium and UAP-PRO, UAP-AC Series.
Details
Manufacturer's Product Code POE48-24W-G
Input Voltage 90-260VAC @ 47-63 Hz
Output Voltage 48VDC @0.5A
Operating Temperature 0 to 40° C
Rating Indoor
Input Connector 1 3 Pin Clover Lead
Output Connector 1 RJ45 Female
Output Connector 2 RJ45 Female
Type Active
Details
Power Cord 3 Pin Clover Lead