QuSpot A240S 4G/LTE & WiFi Antenna for RUT240/RUT241
SKU:A240S
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
* All prices exclude GST & Freight, Calculated at checkout - supply only*
In stock
Quantity
QuSpot LTE & WiFi Antenna for RUT240/RUT241
Features
  • IP67 Outdoor antenna
  • Passive PoE support
  • Made to fit mount
  • Easy to Install
  • Easy Integration with the Teltonika RUT240/RUT241
Details
Product Code A240S
Frequency Gain 0.694-0.96 GHz: 2dBi, 1.7 - 2.2 GHz: 2dBi, 2.2 - 2.7 GHz: 4dBi
Beamwidth 360°/35° +/- 5°
Polarization Vertical
Impedance 50 ?
WiFi Frequencies 2.40-2.50 GHz (6dBi), 4.70 - 6.00 GHz (7dBi)
Materials ABS, aluminum, PTFE
Ingress Protection IP67
Dimensions 160 x 160 x 240 mm
Weight 1.5 kg
Operating Temperature From -40°C to 75°C