MikroTik MTP250-26V94-OD Outdoor 26V 250W AC/DC power supply units for the netPower product line
SKU:MTP250-26V94-OD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
* All prices exclude GST & Freight, Calculated at checkout - supply only*
Low stock
Quantity
MikroTik MTP250-26V94-OD 26V 250W Outdoor AC/DC power supply units for the netPower product line
MikroTik MTP250-26V94-OD Outdoor 26V 250W AC/DC power supply units for the netPower product line. Both power supplies come in a sturdy IP67 enclosure with extra protection from dust and moisture.
Features
  • Weatherproof IP67 rating
  • Outdoor 26V 24W AC/DC power supply units for the MikroTik netPower product line
  • Built for situations when your outdoor switches need that extra juice
  • Pole/wall mount compatible!
Details
Product Code MTP250-26V94-OD
AC Input 100-240 VAC ~ 50/60Hz.
DC output voltage 26 V DC
DC output current 9.4 A
DC output power 244 Watts
Operating temperature -40°C to +70°C